Jak wystawić fakturę w przypadku płatności na podstawie umowy
Obecnie prawo nie stawia szczególnych wymagań w zakresie rachunków. W rzeczywistości, ten dokument jest twoją ofertą kupującego wystawiana jest w авансовой systemu rozliczeń wynikających z umowy. Wystawiony przez ciebie konto nie koniecznie może być wypłacona, jeżeli nie postanowiono inaczej w umowie.
Trzeba
- – szczegóły płatności organizacji kupującego;
- – nazwa towaru/usługi;
- – cena towaru/usługi;
- – ilość towaru;
- – szczegóły płatności w organizacji.
Instrukcja
1
Przy wypełnianiu faktury należy zwracać uwagę na prawidłowość i wiarygodność zawartych w nim informacji. W praktyce istnieje pewna forma tego dokumentu, choć nie określony.
2
W rachunku należy podać swoje dane dotyczące płatności (nazwa banku odbiorcy płatności, BIK, корреспондентский konto, rachunek bankowy); dane dotyczące płatności innej organizacji-płatnika; nazwa produktu; pełna nazwa organizacji; NIP; adres siedziby; ilość towaru, cena jednostkowa oraz łączna kwota na koncie.
3
Jeśli w umowie przewidziano płatność w ratach, na przykład, najpierw 30%, potem reszta. W rachunku należy podać, że płatność odbywa się częściowo, lub przedpłata za towar/usługę na podstawie umowy.
4
Konto możesz złożyć w formie papierowej lub w formie elektronicznej. Obecność druku na nim nie jest konieczne, ponieważ nie jest on rachunkowości dokumentem i nie odnosi się do podstawowego бланкам. Złożyć dokument na opłatę można w biurze programu, typu Word, lub w specjalistycznych programach księgowych.
5
Drugi wariant preferowany, ponieważ rachunki będą нумероваться po kolei, nie będzie trzeba wpisywać wszystko ten za każdym razem na nowo i zawsze można monitorować płatności rachunku. Do kontroli przyjęć środków pieniężnych na rachunek bankowy istnieją specjalne produkty banków.
6
Wskaż kwotę podatku w łącznej kwocie rachunku. Jeśli pracujesz w sprawie wspólnego systemu opodatkowania, wybierz VAT. Zaznacz podpis kierownika i księgowego organizacji. Proces płatności towaru i wystawienia faktury może być szczegółowo opisany w zawartej umowie. Na przykład, opłata za towar tylko po wystawieniu faktury, lub płatność w ratach itp.