Jak wypełnić żyłkę na kołowrotek
Bardzo często początkującym wydaje się, że w nawijania jej na szpulę żyłki na szpuli przędzenia nie ma nic trudnego. Jednak już na pierwszej ryby pojawiają się problemy. Jeśli żyłka jest wypełniona prawidłowo, zaczyna tworzyć spirali, węzły i pętle. A w takiej sytuacji prawie niemożliwe, aby uzyskać przyjemność z łowienia.
Trzeba
- — ołówek;
- — nożyczki;
- — taśma izolacyjna.
Instrukcja
1
Zbierz wędkę i sprawdzić dokręcenie wszystkich połączeń. Zabezpieczyć cewkę na спиннинге. Aby to zrobić, należy ustawić i zablokować ją w катушкодержателе.
2
Zrób na końcu żyłki pętlę. Przeprowadź ją przez specjalne pierścienie spinningu. Aby to zrobić, należy wziąć więc i pominąć koniec żyłki w najmniejszy pierścień spinningu. Przełóż żyłkę w następujący otwór. Należy postępować analogicznie, aż jej koniec nie dotrze do szpuli kołowrotka.
3
Weź ołówek. Załóż mu więc. Poproś pomocnika potrzymać ją. Jest to potrzebne, aby zapewnić wymaganą odporność podczas nawijania jej na szpulę – w przeciwnym razie żyłka może перекрутиться. Jednak należy pamiętać, że opór nie powinien być zbyt silny, gdyż może to w rezultacie doprowadzić do powstania „spirale” w szpuli.
4
Otwórz pałąk лескоукладывателя i zamocować linkę na szpuli. Jak zwykle, wystarczy założyć pętlę na specjalny zatrzask. Zamknij pałąk. Powoli, płynnymi ruchami pokrętłem cewki, nawijania żyłki. Uważnie obserwuj napięcie – żyłka nie powinna sag i tworzyć „spiral”.
5
Sprawdź położenie żyłki na szpuli. Przy prawidłowej nawijania jej na szpulę odległość od ściany do krawędzi szpuli żyłki powinna wynosić 1-2 mm. Właśnie w takim położeniu uzyskuje się maksymalny zasięg „rzucie”. Jeśli cewka jest już zapełniona, a żyłka jeszcze pozostała, należy odciąć jej nadmiar. Jeśli długości żyłki niewystarczające do prawidłowego wypełnienia szpuli, to zaleca się zwinąć do końca żyłki z kołowrotka. Zrób „podkład” o odpowiedniej grubości, намотав kilka warstw taśmy izolacyjnej na ładne. Powtórz całą procedurę likwidacji.
6
Po wędkowania zaleca się zrobić 2-3 dodatkowych „rzucie”, trzymając przy tym wędkę pionowo. To pozwoli osuszyć żyłkę i uniknąć powstawania „zawiasów”.