Jak naprawić motorower

Motorower, jak i każda inna technika, z czasem się psuje. I tu właściciel techniki staje przed wyborem: kupić nowy pojazd lub naprawiać stare. Tutaj wszystko zależy od charakteru i skali awarii. Jeśli są niewielkie, to ma sens dokonać naprawy na własną rękę.

Trzeba

  • Klucze, śrubokręty, nóż, imadło, młotek i szczypce.

Instrukcja

1
Sprawdź swój uszkodzony motorower i określ, które części wymagają wymiany lub naprawy. Nowe lepiej zamówić w warsztacie lub w specjalistycznym sklepie. Na części nie skąpić – oni wiele razy окупят się w przyszłości, do tego, od ich jakości zależy twoje bezpieczeństwo na drodze. Zaproś bardziej doświadczonego kolegę pomóc w naprawie.
2
Najpierw dokładnie umyj i osusz swój motorower. Zdemontować elementy, które przeszkadzają ci w procesie naprawy. Jeśli uszkodzone części charakteryzują się małymi rozmiarami, ma to sens, aby zanieść je na stole – tak będzie ci o wiele wygodniej się nimi zajmować.
3
Odłączając poszczególne elementy motoroweru, zapamiętać ich kolejność. Nie zapominaj, że w końcu całą konstrukcję trzeba zbierać z powrotem. Demontażu części wypłukać w benzynie lub czyścić szmatką zwilżoną w nim. Zacznij rozbierać z przednich kół, пыльника i słupków. Sprawdzaj nawet najmniejsze elementy, które mogą mieć wpływ na osiągi motoroweru.
4
Jeśli pozycja jest mocno rdzewieć lub ma widoczne wady – odpryski, kabłąkowatość, wgniecenia, bez zastanowienia wymienić ją. Długo to nie będzie trwało. Po tym jak wszyscy uważnie przeglądali i usunąć uszkodzone części, starannie nasmarować każdy szczegół.
5
Zbierz konstrukcję w odwrotnej kolejności, zamiast starych części wrzuć Postaraj się nie zapomnieć o nawet najmniejsze szczegóły – są one nie mniej ważne, niż te same koła i kierownicę. Lepiej nie rozciągać naprawy na dłuższy czas, jeśli to możliwe, zrób to za dzień-dwa. W przeciwnym razie łatwo zapomnieć o czymś lub stracić drobne szczegóły.
Należy zwrócić uwagę
Informacje i porady są w stanie pomóc tylko w przypadku, gdy awaria dotknęła tylko poszczególne części stelaża. Jeśli, na przykład, „poleciał” silnik, naprawiać go samodzielnie możesz trudno, i wizyta w salonie staje się nieuniknione.