Jak napisać wniosek do sądu
W toku postępowania zarówno powód, jak i pozwany mogą być różne wnioski do sądu. Wszystko zaczyna się od pozwu i kończy się prośbą do otrzymania rozwiązania. W każdym przypadku, należy zapoznać się z podstawowymi zasadami sporządzania takich dokumentów, aby nie było problemów z uzyskaniem pożądanego rezultatu.
Instrukcja
1
Załóż czapkę wniosku do sądu. Każdy dokument obowiązkowo musi mieć informacje o tym, kto otrzyma oświadczenie i od kogo, które są w górnej prawej części arkusza przed głównym tekstem. W przypadku sądu, należy zaznaczyć nazwę i adres tej instytucji.
2
Dalej napisz słowo „Powód” i wprowadź imię i NAZWISKO, adres zamieszkania i telefon kontaktowy. Jeśli piszesz pozew, to na dole są jeszcze podobne dane o ответчике. Jeśli jedna ze stron jest osobą prawną, to są podstawowe dane firmy.
3
Sporządź pozew. Zazwyczaj ma luźną formę. Przy tym pożądane jest, aby spełnić standardy określone przez przepisy prawa. Napisz na środku dokumentu pod danymi litery „Pozew” bez kropki na końcu. Zacznij opis zdarzeń w porządku chronologicznym.
4
Sytuację warto opisać na tyle dokładnie, aby sąd nie powstało wrażenie nieukończonego lub niekompletność informacji. Każde nowe zdarzenie opisywać z nowego akapitu. Wszystkie informacje powinny mieć logiczną sekwencję. Nie należy korzystać z linków do konkretnych przepisów w oświadczeniu.
5
Wprowadź wykaz dokumentów, które dołącza się do pozwu. Ustaw datę i podpis. W przypadku braku ostatnich danych wniosek do sądu nie będzie nawet rozpatrywane. Zapłać za państwową cło i złożyć pozew do sądu. Jak zwykle sędzia rozpatruje i przyjmuje do produkcji zgłoszone roszczenia w ciągu pięciu dni roboczych.
6
Zapoznaj się z резолютивной częścią rozwiązania na końcu rozprawy. Następnie poczekaj, aż transmisji sędzią ostatecznej decyzji w kancelarii sądowej. Dokument ten wejdzie w życie w ciągu 10 dni po jego napisaniu. To czas stosowany pozwanego lub powoda na to, aby odwołać się do sądu apelacyjnego decyzja.
7
Napisz wniosek o wydanie decyzji sądu. W tym celu należy udać się do urzędu lub wysłać e-mail na adres sądu. W pierwszym przypadku użytkownik otrzyma formularz, w którym wystarczy podać swoje dane paszportowe i uzyskać decyzję sądu. W drugim przypadku wniosek składa się w dowolnej formie z obowiązkowym podaniem danych wyroku i aplikacją poświadczonej kopii dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.