Jak dowiedzieć się, skąd obraz

Język HTML pozwala na urzeczywistnienie w stronę przechowywanych na jednym serwerze, obrazów, znajdujących się na innym. W przeglądarkach dostępne są narzędzia, które pozwalają rozpoznać, na jakim serwerze znajduje się obraz.

Instrukcja

1
Korzystając z stacjonarnym komputerem z przeglądarką Firefox, Opera, Chrom, IE lub innym, przytrzymaj kursor myszy na zdjęciu i naciśnij prawy klawisz. W wyświetlonym menu kontekstowym znajdź element, który w Opera nosi tytuł „Otwórz obrazek”, a w innych przeglądarkach może być podobnie. Wynikiem tego będzie pojawienie się w tym samym okienku przeglądarki wybranego obrazu niezależnie od strony, a w pasku adresu będzie pełną ścieżkę do niego. Można dowiedzieć się nie tylko na jakim serwerze znajduje się obraz, ale i w jakim folderze tego serwera jest przechowywany.
2
Drugi sposób jest następujący. Upewnij się, że w schowku nie znajdują się ważne dane. W razie potrzeby przenieś je w jakiś plik, aby nie stracić. Teraz wywołaj menu kontekstowe interesującego ci obrazu, po czym wybierz w nim drugą pozycję, noszący w Opera nazwę „Kopiuj adres obrazu”, a w innych przeglądarkach ma lekko zmienioną nazwę. Jak tylko wykonać tę operację, pełna ścieżka do obrazka znajdzie się w schowku.
3
Na telefonie zainstalować przeglądarkę UC (jeśli nie jest jeszcze zaznaczone). Wskaż interesujący cię obraz, po czym wybierz w menu opcję „Narzędzia” – „Kopiuj” – „adres URL obrazka”. Jeśli telefon obsługuje schowka, pełna ścieżka do obrazka znajdzie się w nim. Przed dokonaniem tej operacji również w razie potrzeby zapisać ważne informacje, хранившуюся w schowku do tego.
4
Należy pamiętać, że chociaż wstaw na swoją stronę (tagu img src) obrazu zapisanego na obcym serwerze, bez tworzenia jego lokalnej kopii na serwerze, naruszenie praw autorskich formalnie może i nie liczyć, wielu właścicieli witryn wykorzystują skanowanie na tzw. рефереру. Jeśli przeglądarka powoduje, że obraz na tym lub innym serwerze podczas przeglądania stron znajdujących się na serwerze z несовпадающим nazwą, zamiast tego zdjęcia czytelnik może zobaczyć ekran powitalny, gadającego o zakazie tzw. личинга (w tłumaczeniu z języka angielskiego dosłownie – upust krwi). Przy najmniejszych wątpliwościach zamiast wstawić zdjęcia w stronę tagu img src daj link do niego tagiem a href. A już w żadnym wypadku nie należy umieszczać obraz bez zgody właściciela praw autorskich na swój serwer.