Jak wyjechać do europy

Jeśli marzysz wyjechać żyć w Europie, zdobyć bezcenne doświadczenie życia w innym kraju, ale nie wiesz od czego zacząć, jak to możliwe, to warto zapoznać się z niektórymi z metod imigracji do krajów europejskich.

Instrukcja

1
Na początek ocenić swoje siły, stopień wykształcenia, umiejętności, znajomości języków. Język angielski w Europie wiedzą praktycznie wszystko, od małych do dużych, tak, że w pierwszej kolejności naucz się go. To warunek konieczny, tylko z nim można znaleźć pracę. Następnie spróbuj opanować przynajmniej podstawową znajomością języka kraju, do którego chcesz wyjechać.
2
Świetny sposób, aby uzyskać zezwolenie na pobyt w Europie – tam pojechać i się uczyć. W większości przypadków edukacja w krajach Unii europejskiej są dość drogie, jednak, istnieje kilka krajów, do tej pory zapewniających wszystkich studentów, niezależnie od pochodzenia, bezpłatny wykształceniem. Na przykład, w ich rzędzie wchodzi Niemcy (niektóre Uczelnie), Finlandia, a niektóre Uczelnie w Holandii również nie pobierają opłaty za szkolenie. Do usłyszenia we wszystkie europejskie uczelnie wyższe na programy w języku angielskim (jakich wiele) należy dostarczyć zaświadczenie o znajomości języka angielskiego – IELTS lub TOEFL
3
Jeśli już pracujesz, dowiedz się, czy twoja firma programów wymiany z partnerami zagranicznymi. Można również sporządzić cv i wysłać go w odpowiednie europejskie firmy, opisując swoje doświadczenie zawodowe i poziom wykształcenia. Często rosyjskojęzyczni pracownicy bardzo potrzebne – na przykład, przy projektowaniu stron internetowych dla klientów z krajów wspólnoty. W ten sposób można uzyskać pozwolenie na pracę i, w konsekwencji, zezwolenie na pobyt.
4
Jeśli skończyłeś uniwersytet w Rosji, spróbuj złożyć swoje dokumenty na stypendium na studia magisterskie lub studia podyplomowe z wybranego kraju europejskiego. Stypendia i granty dla studentów z Rosji (na przykład, brytyjska Chevening) jest dość dużo, i nie bój się wysyłać swoje dokumenty, nawet jeśli w tytule oceny dalekie od ideału – często do komisji rekrutacyjnej ważniejsze list motywacyjny od kandydata na stypendium i opis doświadczenia w pracy. Dowiedz się więcej o stypendiach na stronach interesujących cię uczelni, a także nie wahaj się skontaktować się z własną uczelnię i dowiedzieć się o programy wymiany.