Jak skonfigurować tablet

Tablet graficzny – rzecz funkcjonalny i wygodny. On przypadł do gustu nie tylko projektantom i artystom, ale i dla przedsiębiorców, studentów i wszystkich miłośników cyfrowej kreatywności. Z jego pomocą zwiększa jakość i szybkość pracy.

Jak skonfigurować tablet

Instrukcja

1
Aby rozpocząć pracę z tabletem, trzeba go podłączyć do komputera i zainstalować sterowniki. W tym celu można skorzystać z dołączonymi sterownikami lub pobrać z internetu najnowszą wersję.
2
Ustawienia tabletu mogą być przypisane do różnych programów. Weźmy na przykład photoshop. Otwórz Panel sterowania (na wierszu z wybranym aplikacją) i wybierz odpowiednią ikonę dla nowego urządzenia. Do państwa dyspozycji są następujące zakładki: Buttons (dla ustawienia przycisków ołówka), Basic (ustawiane są parametry tabletu), Tracking Mode (wybór przyciąganie do układu współrzędnych), Test (tryb testowy).
3
Funkcje dla lewych i prawych przycisków tabletu są ustawiane według własnego uznania, korzystając z menu „klawisze”. W wersji standardowej to Ctrl, Shift, Alt, Spacja, zduplikowane, z lewej i z prawej. W celu zmiany należy podać „nazwę” (ci wygodne klawisze) przyciski i przypisana jej działanie. Na przykład, podstawowe funkcje: wielokrotnego użytku, aby anulować operację (Ctrl+Alt+Z), ukryć-rozwiń wszystkie panelu (Tab), przełączanie w ręczny tryb („spacja”), powielanie aktywnej warstwy (Ctrl+J), tworzenie nowej warstwy (Ctrl+Shift+N), wywołanie innej aplikacji lub menu podręcznego (Pop-up Menu) lub inne.
4
Ma sens skonfigurować boczne paski dotykowe, zastępując na przykład, funkcję dowolnego powiększania dotknięcie funkcję ruchy w górę iw dół linii lub Undo / Redo.
5
Ustawienia własne menu podręcznego (używany przy braku „gorących klawiszy”) i zawiera listę elementów, które są dostępne do wyboru i edycji: krzywe, poziomy, jasność, pędzle, akcesoria koloru, zmiana kolorów itp.
6
Bezpiecznie zapisany plik Wacom_Tablet.dat przydatne do odzysku przyjętych ustawień w przypadku przerwy w pracy systemu.
7
Ustawienia tabletu lepiej zacząć od wystawienia czułości nacisku na ołówek (oddzielnie dla photoshopa lub jednorazowo dla wszystkich aplikacji, w zależności od modelu tabletu). Do tego szczotka o dużej średnicy jest tworzony próbny rysunek i mapowania nacisku i grubości linii dobiera poziom czułości, tworzy osobisty akcent. Dalej są konfigurowalne pędzle (numeryczne metodą lub wizualnej): ich kształt, ciągłość (gładkość), przezroczystość (w zależności od siły nacisku) itp. Dynamika zmian odbija się w oknie na dole. Początkującym użytkownikom można zachować istniejące ustawienia.

Ujawnienie wszystkich licznych możliwości tabletu będzie odbywać się wraz z rozwojem swojego profesjonalizmu i kreatywności.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.