Jak odzwierciedlić w бухучете pomoc finansową
Fundator może dokonywać na rachunek bankowy organizacji środki pieniężne nawet w przypadku, gdy środki do kapitału zakładowego dokonane w całości. Operacja ta odbędzie się w rachunkowości jak pomoc finansowa. Ona może być za darmo, jak i w formie pożyczki.
Instrukcja
1
Przesuń zgromadzenie wspólników spółki, wezwanie którego będzie brzmieć w następujący sposób: „Wprowadzenie dodatkowego wkładu fundatorem”. W spotkaniu powinni uczestniczyć wszyscy akcjonariusze. Jeśli założyciel jeden, on sam przypisuje uczestników. Wyniki spotkania, należy wykupić w formie protokołu lub rozwiązania. Tutaj wpisz celem dokonania pomocy finansowej, jej rozmiar i kształt dokonaniu (na przykład, na rachunek bankowy).
2
Pomoc finansową należy uwzględnić w składzie innych dochodów. Należy zauważyć, że kwota ta nie zwiększa podstawy opodatkowania przy obliczaniu podatku dochodowego, więc w rachunkowości pojawia się stała różnica, która powoduje, że edukacja stałego aktywa podatkowego. Jest to określone w kodeksie Podatkowym (artykuł 251) i w MODU 18/02.
3
W rachunkowości wykonaj następujące transakcje:- Д51 К98 subkonto 2 „Nieodpłatne wpływy” – odzwierciedlenie bezzwrotnej pomocy finansowej od założyciela;- Д98 subkonto 2 „Nieodpłatne wpływy” К91 subkonto 1 „Inne dochody” – wsparcie finansowe uzyskane od założyciela, rozważa jak inne dochody;- Д68 К99 – odzwierciedlenie naliczenie stałego aktywa podatkowego.
4
Jeśli chcesz dokonać pomoc finansową jak dopłaty do kapitału, odbija się to za pomocą zapisu:- Д51 К83 – odzwierciedlenie pomoc finansowa od założyciela.
5
Jeśli zdecydujesz się dostać swoje pieniądze z powrotem, odbija je jako otrzymany kredyt. Do tego koniecznie podpisz umowę pożyczki.
6
W rachunkowości odbija się to w następujący sposób:- Д51 lub 50 К66 lub 67 – odzwierciedlenie otrzymanie pożyczki od założyciela;- Д66 lub 67 К51 lub 50 – odbija zwrot pożyczki założyciela.
Porada
Wszystkie transakcje rób tylko na podstawie dokumentów (wyciąg z konta bankowego, dowodu, приходного zlecenia, itp.).