Jak naprawić zszywacz
Trudno przecenić wartość zszywacza dla pracowników biurowych. Szczególnie, gdy on nagle wywala, a przed wami kupa неподшитых stron. W tym przypadku należy naprawiać zszywacz.
Trzeba
- – pęseta;
- – mały śrubokręt;
- – szczypce z wąskimi otworami.
Instrukcja
1
Weź zszywacz dwoma rękami – jedną z tworzywa sztucznego, drugi – za metalową część zszywek i pociągnij je w różne strony, aż obudowa nie będzie kręcony. Więc uwolnij siebie pole do działania.
2
Usuń wszystkie zszywki z zszywacza. Po tym widać, ile zszywek utknął na wyjściu i przeszkadza w pracy zszywacza.
3
Teraz za pomocą pincety spróbuj wyjąć zacięte zszywki. Jeśli nie działa, należy użyć małego śrubokręta. Ostrożnie należy postępować, aby nie uszkodzić mechanizm, składający się ze sprężyny i iglicy. Nie zatrzymuj się, dopóki nie zwolnisz wszystkie zszywki.
4
Jeśli masz mocny zszywacz przeznaczony do połączenia grubego papieru, tektury lub zdjęć, zszywki w nim nieco dłuższy. Ich, odpowiednio, trudniej wyodrębnić. W takim przypadku zwolnić zszywacz od obudowy.
5
Następnie delikatnie wyjmij sprężynę. Najważniejsze – należy zwracać uwagę, aby nie zapodziać. Należy pamiętać, że w niektórych zszywacza po odłączeniu sprężyny może znacznie odbić.
6
Uzbrojeni пассатижами, aby zdobyć zacięte zszywki. W żadnym wypadku nie należy próbować zrobić to rękami, w przeciwnym razie może stać się krzywda. W potężnych zszywacza dość ostry mechanizm, więc trzeba być ostrożnym.
7
Jeśli wynik nie, to uderz kilka razy zszywacz na twardej powierzchni, aby poluzować zacisk w środku. Oni mogą lekko zdeformować, a następnie będzie można je bez problemu wyciągnąć.
8
Następnie ostrożnie włóż sprężynę na miejsce.
9
Załóż obudowę. Teraz twoje narzędzie pracy w porządku.
Należy zwrócić uwagę
Pamiętaj, że prawidłowa eksploatacja – klucz do długiej pracy. Dlatego nie należy przeciążać zszywacz zszywki i używać tylko te, które pasują do tego modelu zszywacza.
Porada
Większość problemów związanych z pracą zszywacza powstaje w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z nim. Na przykład, ostre ciosy na korpus, częste jego upadek na podłogę. W większości przypadków zszywacz można naprawić w miejscu pracy, bez uciekania się do pomocy kreatora. I tylko w rzadkich przypadkach, to lepiej od razu wymienić na nowy.