Jak egzekwować alimenty w stałej kwocie
Zgodnie z rozdziałem nr 13 ŚLEDCZEGO federacji ROSYJSKIEJ obowiązku alimentacyjnego występują w odniesieniu do małoletnich dzieci lub osób niepełnosprawnych rodziców. Egzekwować alimenty można w dobrowolnym lub przymusowym porządku w procentach od sumy dochodów podatnika lub w stałej kwocie pieniężnej.
Trzeba
- – dobrowolne umowy;
- – wniosek do sądu.
Instrukcja
1
Jeśli chcesz otrzymywać alimenty w stałej sumy pieniędzy, zrób notarialny umowa o dobrowolnej zapłaty alimentów na małoletnie dzieci lub osób niepełnosprawnych rodziców.
2
Dobrowolne umowy o wypłatę alimentów podlega głową nr 16 ŚLEDCZEGO federacji ROSYJSKIEJ i podlega неукоснительному wykonania na równi z tytułu egzekucyjnego, który sporządza się na podstawie orzeczenia sądu. W umowie należy określić kwotę, termin i formę płatności.
3
Jeśli nie doszli do dobrowolnego porozumienia, zwrócić się z wnioskiem do sądu. Alimenty będzie musiał zapłacić wymusić. Sąd zadecyduje, w jakiej formie pozwany będzie wypełniać swoje finansowe obowiązki. Możliwa wypłata w procentach od sumy wszystkich dochodów pozwanego lub w stałej sumy pieniędzy. Najczęściej sztywna kwota jest dla osób, które nie mają stabilnego dochodu, nie posiadających dochodu lub zajmujących się działalnością gospodarczą z uproszczoną formą opodatkowania, gdy dokładny dochód jest bardzo trudne do określenia.
4
Jeśli dochody pozwanego stabilne, to sąd może wyznaczyć alimentacyjnego w procentach. Na jedno dziecko lub starszego rodzica взыскивается 25% kwoty całkowitych dochodów, na dwóch – 33%, na troje dzieci i więcej – połowa z sumy wszystkich dochodów.
5
Jeśli sąd orzeknie alimentacyjnego w stałej sumy pieniędzy, to pieniądze właśnie w tym rozmiarze powinny systematycznie trafiać na konto powoda, niezależnie od sytuacji materialnej respondenta. Zmienić tę kwotę można jedynie w drodze sporządzenia nowej umowy, za obopólną zgodą, jeżeli alimenty i wcześniej wypłacane w dobrowolnego porozumienia. Jeśli alimenty взыскивались przez sąd, to zmiana ich kwotę można, składając pozew i dołączając do niego potwierdzenie, że u pozwanego pojawiły się jeszcze dzieci lub inne osoby zależne.