Jak dodać komputer do domeny

Połączenie lokalnego komputera, pracującego pod kontrolą SYSTEMU Windows^ do domeny – jest to standardowa operacja, wykonywana w pełnym wymiarze czasu środkami systemu. Procedura nie wymaga głębokiej wiedzy i korzystania z dodatkowego oprogramowania.

Instrukcja

1
Przystąpienie lokalnego komputera z systemem Windows, do domeny odbywa się w oknie „Właściwości systemu”. Istnieje kilka sposobów, aby otworzyć okno dialogowe: należy wywołać główne menu systemowe, klikając przycisk „Start”, i – rozwiń menu kontekstowe elementu „Mój komputer/Komputer” kliknięcie prawym przyciskiem myszy. Wprowadź polecenie „Właściwości”;- kliknij w okno „Uruchom”. Wpisz sysdm.cpl w polu „Otwórz” i potwierdzić wykonanie wybranego działania, naciskając przycisk „OK”; – wybierz opcję „Panel sterowania”. Rozwiń węzeł „Wydajność i konserwacja” podwójnym kliknięciem myszy i wybierz opcję „System”.
2
Przejdź na zakładkę „Nazwa komputera” w wyświetlonym oknie dialogowym i wpisz nazwę domeny w oknie dialogowym „Domena”. Użyj przycisku „Zaawansowane”, aby zmienić sufiksu DNS, a następnie zapisz wprowadzone zmiany, trzykrotnie naciskając przycisk OK. Uruchom ponownie komputer, aby zastosować wprowadzone zmiany.
3
Skorzystaj alternatywną metodą dodania komputera do domeny za pomocą wbudowanego narzędzia Netdom.exe. Do tego wróć do głównego menu „Start” i przejdź do opcji „Wszystkie programy”. Rozwiń link „Standardowe” i z menu kontekstowego elementu „wiersz Polecenia” kliknięcie prawym przyciskiem myszy. Wprowadź polecenie „Uruchom jako administrator” i напечатайтеnetdom join %computername% /domain:nazwadomeny /userd:DOMAINadministrator /password:парольв testowym polu interpretera poleceń. Potwierdź wykonanie wybranego działania, naciskając klawisz funkcyjny Enter.
4
Należy zwrócić uwagę na to, że domyślnie w SYSTEMIE Windows 7 narzędzie Netdom.exe nie jest dostępna. Aby aktywować ten wbudowany narzędzie można za pomocą specjalnego pakietu RSAT, dostępnego do pobrania za darmo na oficjalnej stronie internetowej firmy Microsoft.